Úvod - Aktuality

Gitarový koncert

Rádio Logos spoluorganizuje vianočné adventné turné ekvádorského gitaristu Rodriga Rodrigueza v Čechách a na Slovensku.

Rodrigo prijal pozvanie aj na Slovensko a v spolupráci Rádiom Logos sa uskutoční jeho koncert v Banskej Bystrici v stredu 5. decembra o 19.00 hod. v Cikkerovej sieni Mestského úradu.

Videopozvánka: https://youtu.be/FSPKZ0Julck

Prosím, nenechajte si ujsť možnosť zúčastniť sa koncertu tohto výnimočného kresťanského gitaristu. Niekoľko piesní s Rodrigom zahrá aj slovenská gitaristka Aneta Tóthová, ktorá je v známa nahrávkou svojho debutového gitarového albumu „Hospodinu vzdajte chválu pri gitare“.

Kto je RODRIGO RODRIGUEZ

rodrigo rodriguez 2Narodil sa v meste Quito, v Ekvádore, v Južnej Amerike. Pochádza z hudobnej rodiny. Na gitaru začal hrať keď mal 9 rokov. Svoju prvú CD platňu nahral vo veku 12 rokov. Keď mal 16 rokov, začal cestovať po svete a získavať znalosti v odbore hudby. V roku 1986 bol pozvaný vyučovať hru na klasickú gitaru na Eastfield College, v Mesquito, Texas, USA. Okrem mnohých kompozícií pre sólovú gitaru, dve gitary, tri gitary, flautu a gitaru, hlas a gitaru skomponoval koncert pre gitaru a komorný orchester s názvom „Spasiteľ“.

Nahral 16 CD, jedno z nich v Čechách s Filharmóniou hlavného mesta Praha. Koncertoval v mnohých krajinách a na mnohých známych miestach, napr. v Carnegie Hall. Bol sólovým gitaristom mnohých orchestrov, napr.:

  • Forth Worth Symphony Orchestra (Texas, USA)
  • Pacific Symphony Orchestra (Orange County, Kalifornia, USA)
  • Vancouver Willigdon Symphony Orchestra (Kanada)
  • National Symphony Orchestra (Quito, Ekvádor)
  • Palm Beach Atlantic Symphony Orchestra (Florida, USA)

V roku 1992 našiel nový smer života. Odvtedy pracuje na plný úväzok ako kresťanský hudobník.

PROGRAM koncertu bude obsahovať:

  • Gitarové skladby od známych juhoamerických skladateľov
  • České vianočné koledy upravené pre gitaru
  • Vlastná úprava známych kresťanských piesní
  • Spoločné vystúpenie so slovenskou gitaristkou Anetou Tóthovou
  • Rodrigo bude medzi skladbami rozprávať svoj životný a umelecký príbeh

Kto je ANETA TÓTHOVÁ

Aneta TóthováŠtudovala hru na gitare na bratislavskom Štátnom konzervatóriu v triedach Radky Krajčovej a Martina Krajča. Študovala na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni pod vedením profesora Waltera Würdingera. Absolvovala medzinárodné interpretačné kurzy u popredných gitaristov, napr. Pavel Steidl, Marco Socias, Zoran Dukič, Thomas Offermann, Ricardo Gallen, Margarita Escarpa.

Pôsobila v gitarovom duu s gitaristkou Teréziou Mardiakovou. Aneta sa tiež venuje pedagogickej činnosti, v rokoch 2009 - 2013 vyučovala hru na klasickej gitare na Základnej umeleckej škole Ľudovíta Rajtera v Bratislave a v súčasnosti pôsobí na Mobile Musikschule vo Viedni a v Studio Allegria takisto vo Viedni. V roku 2014 vydala CD so spirituálmi vo vlastnej úprave.

Vážení poslucháči, prosím, nezabudnite prísť na koncert Rodriga Rodrigueza ktorý sa uskutoční v čase vianočného Adventu v Banskej Bystrici v stredu 5. Decembra o 19.00 hod. v Cikkerovej sieni Mestského úradu v Banskej Bystrici.

Vstup je zdarma a každý je srdečne vítaný. Tešíme sa na Vás!

Podporte nás

Vaše príspevky pre vysielanie môžete posielať na účet:
Bankové spojenie: ČSOB, Horná 9, 975 50 Banská Bystrica, č.ú. 4006644972/7500,
názov účtu: HCJB GLOBAL SLOVAKIA,
IBAN: SK55 7500 0000 0040 0664 4972,
BIC: (SWIFT)CEKOSKBX

Kontaktné údaje

HCJB GLOBAL SLOVAKIA,
Na Starej tehelni 11, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 45022283, DIČ 2022660849
Občianske združenie registrované Min. vnútra, reg.č. VVS/1-900/90-32345